Dřevěná učící věž, nezbytnost, nebo nesmysl?

22.02.2021

Přemýšlíte o učící věži, ale máte své pochyby? Budete ji využívat, nebo to bude další přebytečná věc, zabírající prostor v už tak malé kuchyni? Pojďte se s námi podívat na klady a zápory dětské učící věže a také na na naši osobní zkušenost :)


Dětských učících věží je dnes plný internet, výrobců je hodně a finální produkt je těžké si vybrat, každý má své klady a zápory. Pojďme se ale podívat na učící věže všeobecně, proč jsou vlastně tak oblíbené?

Učící věže vychází z principů montessori. Pomáhají se dětem dostat tam, kam by se normálně nedostali, děti tak mohou objevovat nová místa i věci, a to bezpečným způsobem. Rozvíjí si motorické schopnosti a zároveň jsou Vám nablízku. Záporem je bohužel už tak zmiňované místo, učící věže jsou relativně veliké a relativně těžké, nelze je například umístit do sklepa a na každé použití je dojít vytáhnout - tedy lze, ale komu by se chtělo :).

Naše zkušenost je taková, že i když jsme tomu nevěřili, tak učící věž opravdu využíváme denně a ačkoliv, nemáme tak klidné dítě, aby vydrželo stát na místě a jenom koukat, na učící věži vydrží dlouho, baví ji s maminkou vařit, pokouší se krájet ovoce umělým nožem, nebo míchat jogurt v mističce. Místa máme sice na průchod málo, ale okolo věže projdeme a za tu dětskou radost nám to stojí :) ♥

Kdybyste se rozhodli také pro učící věž , máme jednu v nabídce i s možností nechat vyrýt jméno Vašeho zlatíčka :)