Jak vzniká naše dřevěná miska?

09.12.2023

Precizní technologie a kreativita jsou zásadní při výrobě dřevěných misek za pomoci CNC frézovacího stroje. Zde Vám ukážeme postup jak se  vytváří jedinečná dřevěná miska od začátku až do finální podoby.

  1. Výběr materiálu: Začínáme výběrem kvalitního dřeva pro výrobu. Dřevo je klíčové pro vzhled, pevnost a celkovou estetiku výsledné misky.

  2. Návrh a plánování: Následuje návrh misky v softwaru, kde se plánuje každý detail a rozměr. Tento návrh se poté přenese do softwaru pro CNC stroj.

  3. Příprava CNC frézy: CNC stroj je nastaven a připraven k práci. Na základě digitálního návrhu bude fréza pracovat s maximální přesností.

  4. Frézování: Stroj začne svou práci. Fréza se pohybuje podle plánu a postupně vyřezává misku z bloku dřeva. Právě zde se projevuje preciznost CNC technologie.

  5. Broušení: Po dokončení frézování se miska ručně zbrousí, aby byla hladká na dotek a mohla být dále upravena podle potřeby.

  6. Finální úpravy : V tomto kroku se miska dokončí. Může být ještě detailněji upravena, některé misky jsou namořeny barvou, nebo dokonce ošetřeny ochranným nátěrem pro zachování vzhledu a odolnosti.

  7. Hotovo!: Výsledkem je unikátní, ručně vyrobená dřevěná miska, která spojuje tradiční řemeslo s moderní technologií.

Výroba dřevěné misek pomocí CNC frézy je fascinující proces, který kombinuje ruční práci s využitím technologických vymožeností. Každá miska je jedinečná svým způsobem a přináší do domova nejen praktickou hodnotu, ale i krásu přírodního materiálu.