Proč dřevěné misky?

29.05.2021

Dřevěné nádobí má velmi dlouhou tradici a dnes se opět vrací do módy, zřejmě proto, že je to přírodní materiál a neobsahuje žádné toxické látky, které by se mohly dostat do potravin.

Výhodou dřevěného nádobí jsou jeho přirozené antibakteriální vlastnosti, což je velmi důležitý fakt při podávání jídla. Misky ze dřeva jsou hojně využívány ve zdravé kuchyni, při styku s potravinami se neničí žádné živiny a vitaminy a proto jsou při zdravém stravování první volbou. Jsou odolné, tvrdší než plastové, nože je tedy tolik nepoškodí a vydrží opravdu léta. Další výhodou tohoto materiálu jsou výborné izolační vlastnosti, podávané jídlo tak vydrží déle teplé.

Naše misky jsou chráněny přírodním olejem, díky kterému do sebe dřevo nepropouští kyseliny a barviva obsažená v potravinách. Také mají delší životnost a jsou odolnější vůči vodě. Ochranný olej se používáním vymývá, ale lze jej obnovovat do nekonečna. 

Dřevěné misky bychom rozhodně doporučili dětem pro jejich již zmíněné vlastnosti, právě proto jsme se na ně zaměřili při návrzích designů a vytvořili tak edici roztomilých zvířátek ♥

Pokud byste se i Vy rozhodli pořídit si domu dřevěný kousek neváhejte a navštivte náš e-shop.